Home > 8-bit, Flacha, Gry > Flacha #62 – 3xCOMBO: Virus Ninja, Aqua Boy i Titan Souls

Flacha #62 – 3xCOMBO: Virus Ninja, Aqua Boy i Titan Souls

15 czerwca 2014 w 8-bit, Flacha, Gry

Witam wszystkich w kolejnym wydaniu Flashki, która powraca regularnie niczym studenckie posiłki. Nie przeciągając, zapraszam do zaspokojenia pragnienia tymi oto trzema grami.

ninja virus

(kliknij powyższy obrazek, aby zagrać w grę)

Na początek lecimy z chyba najlepszym kąskiem, Ninja Virus. W tajemniczym laboratorium na wyspie Nediag dochodzi do eksplozji uwalniającej wirusa, który zamienia wszystkich mieszkańców w mutanty. My zaś jesteśmy tytułowym ninja, a naszą misją jest opanować sytuację i pozbyć się wrogich przeciwników. Sterowanie odbywa się za pomocą strzałek, atakujemy klawiszem A, S służy do skoku oraz trzymania się ścian, z kolei spacją pozbywamy się power-upa. Ninja Virus to gra niemal żywcem wyrwana z epoki świetności NES. Tytuł wiernie imituje stare, dobre platformówki z pegaza, począwszy od grafiki i muzyki, poprzez level design, fabułę, system haseł, aż skończywszy na frustracji spowodowanej przeciwnikami spawnującymi się przy krawędzi ekranu czy power-upach, które czasem zamiast pomagać bardziej przeszkadzają. W grze jest pięć poziomów, gdzie każdy składa się z trzech sekcji, a na końcu czeka na ubicie boss. W opcjach mamy możliwość doboru własnych klawiszy oraz odsłuchania ścieżki dźwiękowej. Miło!

aqua boy

(kliknij powyższy obrazek, aby zagrać w grę)

W sam raz na popitkę, druga gra nosi tytuł Aqua Boy. W tej grze wcielamy się w postać chłopca, który wraz ze swoim małpim kompanem, Albertem, udaje się w głębiny oceanu, aby odnaleźć tajemniczy artefakt zwany Hełmem Panthador. Niestety futrzak postanawia nas przechystrzyć, sabotuje naszą łódź podwodną i zamiaruje zgarnąć skarb tylko dla siebie. W Aqua Boy zwiedzimy całkiem niebrzydki podwodny świat ulepszając nasz ekwipunek, walcząc ze sprzymierzeńcami małpiszona i szukając sposobu, aby dostać się do antycznego miasta Panthador. Pływamy za pomocą klawiszy WSAD, kursor służy jako celownik, a kliknięcie odpowiada za strzelanie. Na szczęście nie musimy martwić się o zapas tlenu. Dzięki efektowi paraleksy i przypominającej rysunek odręczny grafice, gra kojarzy mi się trochę Yoshi’s Island. Rozgrywkę umili nam sympatyczna muzyka.

titan souls

(kliknij powyższy obrazek, aby zagrać w grę)

Ostatnią grą, którą chcę zaprezentować jest Titan Souls, gra przygotowana podczas 28. Ludum Dare przez trzy osoby. Jest to bardzo ciekawa gra mająca ładną oprawę graficzną w stylu retro i niezwykle klimatyczną muzykę. Cóż w tej grze ciekawego? Przypomina ona trochę klasyczne gry z serii The Legend of Zelda, jednak eksplorowany świat jest pusty – jesteśmy tylko my sami w wymarłych ruinach starożytnej cywilizacji, a naszymi przeciwnikami są czterej legendarni Tytani. Ich pokonanie może być nieco trudne, gdyż trzeba trochę pogłówkować i wykazać się zręcznością. Za pomocą klawisza Z turlamy się robiąc unik, a naszym jedynym arsenałem jest strzała (klawisz X), którą po wystrzeleniu przywołujemy tym samym klawiszem trzymając go. Warto nadmienić, iż Titan Souls ukaże się w przyszłym roku na pecetach, PS4 i PS Vita.

  1. Brak komentarzy
  1. Brak jeszcze trackbacków

GBForever Honmaru J-Games Amiga Morden ISMPOF MPoke Stare bijatyki PC Batsu Game PL