Home > 8-bit, Gry, Nostalgia, Retro, Sprzęt, Wydarzenie > Dawne Komputery i Gry we Wrocławiu

Dawne Komputery i Gry we Wrocławiu

Untitled-1

Pod koniec maja we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja imprezy znanej pod nazwą „Dawne Komputery i Gry”. Jest to wydarzenie, które ma na celu starszym przypomnieć, a młodszym pokazać jak wyglądały komputery, gry oraz konsole w latach 70tych, 80tych i 90tych ubiegłego wieku. Przez dwa dni będzie można cofnąć się w czasie i zobaczyć oraz przetestować sprzęt informatyczny z dawnych lat.

Wydarzenie składa się z:
– Interaktywnej wystawy, czyli sprzęcie (komputery, konsole) – oczywiście działającym i udostępnionym do użytku odwiedzającym. Co ważne, ekspozycja jest otwarta, każdy może uprzednio zgłosić chęć pokazania swojej kolekcji. W tej sprawie zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z organizatorami – kontakt@dkig.pl
– Prelekcje i spotkania z osobistościami z branży komputerowej ubiegłego wieku – będzie można poszerzyć swoją wiedzę z zakresu retroinformatyki, w tym dowiedzieć się o historii Amigi czy też szeregu ciekawostek o tym, jak wyglądał rynek kaset do Commodore.
– Konkursy wiedzowe, na których będzie można zweryfikować swoją wiedzę na dany temat i poszerzyć swoją wiedzę.
– Turnieje klasycznych gier, w których będzie można wygrać współczesne nagrody tocząc bój na sprzęcie mającym kilkadziesiąt lat.

Najbliższa edycja „Dawnych Komputerów i Gier” odbędzie się we Wrocławiu w CRZ Krzywy Komin przy Dubois 33-35a w dniach 24-25 maja 2014 (sobota i niedziela).

Standardowe ceny biletów to 15 zł (jednodniowy) oraz 25 zł (dwudniowy).

Więcej informacji nt. wydarzenia można znaleźć na stronie www.dkig.pl

 1. Marzec 13th, 2014 at 21:49 | #1

  – Witamy na DKiG! Ktora gre na CD32 chcialby pan przetestowac?
  – A jakie macie?
  Wszystkie!

 2. Stefan
  Marzec 14th, 2014 at 16:52 | #2

  @Morden
  To tak na serio? Bo jak tak to żal.pl

 1. Brak jeszcze trackbacków

GBForever Honmaru J-Games Amiga Morden ISMPOF MPoke Stare bijatyki PC Batsu Game PL